четвер, 15 листопада 2012 р.

Урок 139 (читання) Тема. Закріплення знань про букви Х, х («ха»), звук [х]


Урок 139 (читання)
Тема. Закріплення знань про букви Х, х («ха»), звук [х]
Мета: закріпити знання учнів про букви Х, х («ха»); звук [х]; удосконалювати вміння складати звукові моделі слів; розвивати пам’ять, мовлення та мислення учнів; виховувати наполегливість, правдивість, бажання вивчати нове.
Обладнання: фішки для складання звукових моделей; складова таблиця; таблиця для читання слів аналітико-синтетичним способом; таблиця-криптограма (для роботи з прислів’ям).
Хід уроку
I. Організаційний момент
Пролунав уже дзвінок,
Всіх покликав на урок.
Тож і ми часу не гаймо —
Працювати починаймо.
II. Актуалізація опорних знань учнів
Виділення звуків зі скоромовки.
— Послухайте скоромовку та скажіть, який звук зустрічається у ній найчастіше. Хрумкає Настя сухарі хрумчасті.
— Спробуйте повторити цю скоромовку. Учитель повільно повторює скоромовку. Спочатку діти промовляють її повільно, а потім — швидше.
III. Повідомлення теми і мети уроку
— Сьогодні на уроці ми повторимо те, що ви вивчили про бук­ву х і звук [х].
IV. Вправи з читання
1 Колективне складання звукових схем слів-відгадок. Звуковий аналіз цих слів. Друкування їх у зошитах за зразком
• Сам маленький, шуба дерев’яна. (Горіх)
• Двоє лисенят завжди поруч сидять. (Вуха)
У землю кидалося,
На повітрі розгулялося,
У печі випікалося,
На столі з’явилося,
Людям полюбилося. (Хліб)
Хто не плаче, а сльози в нього течуть? (Хмара)
2 Самостійне добирання учнями слів зі звуком [х] в різних позиціях — на початку, в середині, у кінці слова
3 Читання таблиці складів з буквою х («ха»)
4 Читання слів, поданих в аналітико-синтетичній формі
Фізкультхвилинка
Літом ластівка літає,
Ластів’ят малих навчає:
— Не лінуйтесь, ластів’ята,
Вчіться літечком літати,
Бо як літо відлітує,
Ми за море помандруєм.
5 Робота над прислів’ям
— Прочитайте прислів’я, поясніть, як ви його розумієте.
(Засип правду хоч золотом, вона випливе доверху.)
— Чому важливо казати правду?
6 Словникова робота
— Замініть слово доверху в прислів’ї так, щоб його значення не змінилося. (Вгору, уверх)
V. Робота за Букварем
— Послухайте текст і скажіть, яку пісню вчили учні у класі?
1 Читання тексту вчителем
2 Бесіда за змістом тексту
— Чи захотіли учні вчити пісню?
— Яку пісню вчили учні? (Пісню про козлика)
— Що робили учні після того, як вивчили пісню?
3 Самостійне напівголосне читання учнями
4 Вибіркове читання
— Прочитайте, як звали вчительку.
— Як діти слухали пісеньку?
— Що запитала вчителька?
— Прочитайте відповідь учнів на це запитання.
— За кого співав Віталик?
— А за кого — Михайло?
5 Словесне малювання
— Подивіться на малюнок до тексту. Що на ньому зображено?
— Уявіть, що ви — художники. Який малюнок до цього тексту ви б намалювали?
Фізкультхвилинка
Хапливий хом’як
Харчувавсь абияк.
Харчі він шукав
Та за щоку ховав.
І хлібець, і хурму,
Не збагну я — чому?
6 Вивчення «Пісеньки про козлика» напам’ять
— Давайте і ми вивчимо куплет пісеньки.
1) Читання пісеньки хором
2) Гра «Риболовля»
Учні-«рибки» читають текст так, щоб їх не спіймали учні-«рибалки», які слідкують і виправляють допущені помилки.
3) Гра «Закінчи рядок»
Учитель читає початок рядка, а учні його закінчують. Учитель читає рядки не по порядку.
4) Читання хором «через рядок»
Учні читають перший рядок, а другий розповідають напам’ять, і так — до кінця вірша, потім — навпаки.
5) Повторення вірша по пам’яті хором, самостійно
6) Гра «Зірка телебачення»
Учні співають «Пісеньку про козлика» невеликими групами пе­ред класом.
VI. Підсумок уроку
— Що робили сьогодні на уроці?
— Яке прислів’я читали?
— Яку пісеньку вивчили?

презентація до уроку 139 by aleksandrovka1986

Немає коментарів:

Дописати коментар