середа, 14 листопада 2012 р.

Урок 137 (читання) Тема. Звук [х]. Позначення його буквами Х, х («ха»)


Урок 137 (читання)
Тема. Звук [х]. Позначення його буквами Х, х («ха»)
Мета: ознайомити учнів з буквами Х, х («ха»), їх алфавітною назвою та звуковим значенням; виробляти навички читання складів, слів з буквою х («ха»); розвивати увагу, фонема­тичний слух; виховувати наполегливість, бажання пізнавати нове.
Обладнання: таблиця для складання складів; фішки для складання звукових моделей слів; зразок друкованої букви Х; таблиці для вправ «Чарівні квадрати» та «Ланцюжки»; таблиця слів, поданих в аналітико-синтетичній формі.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань учнів
1 Виділення звуків з вірша
— Послухайте і скажіть, який звук найчастіше зустрічається у вірші.
Хом’ячок наш захворів —
Хтось холодним напоїв.
Хом’ячкові нудно в ліжку,
Ходить в гості сіра мишка.
2 Віднесення звука [х] до твердих приголосних
3 Вправи на впізнавання звука [х] у заданих учителем словах (на початку, в середині, у кінці слова). Виявлення слів, у яких відсутні ці звуки
— Приготуйте долоні, я називатиму слова. Якщо ви почуєте звук [х] на початку слова, то плескає перший ряд, якщо в середині слова — то другий ряд, а якщо в кінці — третій ряд.
Холод, муха, тепло, хліб, сміх, сніговик, Херсон, схема, горіх, голодний, хижак, гріх, вхід, ховрах.
4 Колективне складання звукових схем слів-відгадок
Заповзята трудівниця,
Вона праці не боїться.
Дуже сильна ця комаха
Називається... (мураха).
• Він такий гіркий один
На городі виріс... (хрін).
• Є у зайця і лисиці,
У корови і куниці,
Навіть у дворі кота
Не зустрінеш без... (хвоста).
5 Самостійне добирання учнями слів зі звуком [х] в різних позиціях — на початку, в середині, у кінці слова
III. Повідомлення теми і мети уроку
— Сьогодні на уроці ви вивчите букву, яка позначає звук [х], читатимете слова з нею.
IV. Ознайомлення учнів з буквою Хх («ха»)
1 Учитель повідомляє, що звук [х] позначається на письмі буквою Х («ха»), показує велику і малу літери
2 Зіставлення малої і великої літер х, Х (за формою однакові, а за розміром різні)
Фізкультхвилинка
Хом’як тягнув пір’їну,
Хом’ячиха теж пушину.
Так по крихті позбирали
Та й на зиму ковдру мали.
V. Вправи з читання
1 Читання складів з буквою х («ха»)
— Утворіть всі можливі склади із буквою х («ха»).
2 Читання слів, поданих в аналітико-синтетичній формі
3 Вправа «Чарівні квадрати»
— Прочитайте чітко слова у стовпчиках та рядочках.
4 Вправа «Ланцюжки»
— Прочитайте слова, утворені з двох складів, ланцюжком.
VI. Робота за Букварем
1 Читання стовпчиків слів за Букварем
2 Словникова робота
• Хоровий — виконаний групою співців.
• Хустка — шматок тканини, переважно квадратної форми, який пов’язують на голову, шию.
• Мухомор — отруйний гриб на високій тонкій ніжці, з великою червоною шапкою, вкритий білими цятками.
• Ховрах — невелика тварина з роду гризунів.
Фізкультхвилинка
Якось кухарю на вухо
В кухні шепотіла муха:
«Хоч з тобою не дружу,
Хліб спекти допоможу».
3 Читання «ланцюжком» (учні по черзі читають по одному слову)
4 Самостійне напівголосне читання
5 Вибіркове читання
— Прочитайте слово, яке є назвою грибочка.
— Знайдіть на сторінці звукову модель цього слова. Користуючись схемою, назвіть голосні звуки; приголосні звуки.
— Назвіть слова, якими можна замінити слово будинок.
— Чи є слова хата, хатина, хатинка, хатинонька словами-родичами?
— Чому? (Мають спільну частину і спільне значення.)
— Складіть речення про хатинку за такою схемою:
лісі стоїть хатинка. На хатині лелечине гніздо. Біля хати виросло дерево.)
— Чи є ще слова родичі?
— Прочитайте їх.
— Прочитайте слова, які є назвою тварин.
— Прочитайте «смачні» слова.
— Прочитайте імена хлопчиків.
— Прочитайте імена дівчаток.
VII. Підсумок уроку
— З якою літерою ознайомилися на уроці?
— Які звуки вона позначає на письмі?
— Які завдання ви виконували на уроці?

презентація до уроку 137 by aleksandrovka1986

Немає коментарів:

Дописати коментар