Урок 135 (читання)
Тема. Закріплення знань про звуки та букви
Мета: закріпити знання учнів про звуки та букви, удосконалювати
вміння читати зв’язні тексти; розвивати осмислене читання, площу зорового
сприймання та мислення учнів; виховувати наполегливість, бажання пізнавати
нове.
Обладнання: таблиця для вправ «Читалочки-складалочки» і «Чарівні
квадрати»; таблиця зі стовпчиками слів та словами поданими в
аналітико-синтетичній формі; фішки для складання звукових моделей слів.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Повідомлення теми і мети уроку
— Сьогодні на уроці ми згадаємо все, що вивчали про букви
та звуки.
III. Актуалізація опорних знань учнів
1 Вправа «Незакінчене
речення»
— Перевіримо, чи добре ви знаєте букви та
звуки. Продовжіть речення.
• Букви можуть позначати приголосні і...
(голосні звуки).
• Крапочкою позначають... (голосні).
• Голосні звуки на письмі позначають такі
букви... (а, и, і, е, о, у).
• Однією рискою позначають... (тверді
приголосні звуки).
• Двома рисками позначають... (м’які приголосні
звуки).
• Приголосні звуки на письмі позначають
такі букви... (м, с, р, т, к, с).
• Завжди м’який звук позначає буква...
(«йот»).
2 Робота над чистомовкою
Із-із-із — барсучок в нору заліз.
Ди-ди-ди — наступили холоди.
Ить-ить-ить — барсучок тут смачно спить.
Ни-ни-ни — аж до самої весни.
3 Вправа «Читалочки-складалочки»
— Прочитайте слова, які заховалися у полі.
(Річка, чайка, майка, ручка, лапка, лайка,
булка, білка, казка, качка)
4 Колективне складання звукових схем
слів-відгадок. Звуковий аналіз цих слів. Друкування їх у зошитах за зразком
Здивувалась
дітвора:
«Це
тварина чи гора?
Як же
їсть він, як він п’є?»
А для
цього хобот є! (Слон)
•
Довго він в яйці сидів,
Мати його гріла.
Шкаралупу
він пробив
І розправив крила.
Наче
сонечко, жовтенький,
Він
маленький і тепленький. (Курча)
•
Птаха ця живе на морі,
Там
літає на просторі.
Дзьобом
рибу ловить влучно,
А
співає різко й гучно. (Чайка)
•
Цього фрукта по шматку
В чай
добавлю для смаку.
Запашний
він та кисленький,
Наче сонечко, жовтенький. (Лимон)
Фізкультхвилинка
Скочив
котик, сів на плотик,
Миє
ротик і животик.
Він
миленький і чистенький,
Гарний Мурчик мій маленький.
5 Читання стовпчиків слів
— Прочитайте чітко і швидко слова у стовпчику.
Котити
Катати
Карати
Казати
|
Роса
Коса
Кора
Нора
|
Сум
Сім
Сом
Сам
|
Булка
Білка
Балка
Байка
|
6 Читання слів, поданих в аналітико-синтетичній формі
7
Вправа «Чарівні квадрати»
— Прочитайте чітко і виразно слова у рядочках і
стовпчиках.
IV. Робота за Букварем
1 Словникова робота
• Бував — тимчасово перебував де-небудь.
• На горбочку — на невеликому округлому
підвищені на площині; на бугрі, пагорбі.
• Зустрічав — натрапив на когось на своєму
шляху в якомусь місці.
• На калиновім гіллі — на гілках (вітах)
калини.
• Лисенька — лисичка.
Фізкультхвилинка
Моркву,
перець і гарбуз
Посадив
старий дідусь.
Пестив
їх та поливав —
Гарний урожай зібрав.
—
Послухайте текст пісеньки «Зайчику, зайчику» та скажіть, де побував зайчик і
кого він там зустрів.
2
Читання пісеньки вчителем
3
Бесіда за змістом тексту
— Де
був зайчик?
—
Кого він зустрів на гайочку?
— Як
ви гадаєте, хто розпитував зайчика?
4 Бесіда за ілюстрацією в Букварі
— Що зображено на малюнку?
— Що
або кого б ви домалювали?
5
Самостійне напівголосне читання учнями
6
Читання «ланцюжком»
7
Читання в парах (I варіант — питальні речення, II варіант —
відповідь)
8
Складання речень за схемою
— Складіть речення про пригоди зайчика в гайочку за такою
схемою:
(Зайчик весело стрибав зеленим гайочком.
Зайчик
почув чудовий спів соловейка.
Зайченятко обережно проходило березовим гайочком.
Вранці зайчик збирав маленькі
грибочки.)
V. Підсумок
уроку
— Що робили сьогодні на уроці?
— Текст якої пісеньки читали?
Немає коментарів:
Дописати коментар