Урок 134 (письмо)
Тема. Письмо великої букви Й («йот»), буквосполучень йо.
Розвиток зв’язного мовлення
Мета: вчити учнів правильно аналізувати структуру великої букви
Й («йот»), писати її в рядках зошита у поєднанні з іншими буквами;
розвивати артикуляцію, спостережливість, логічне мислення учнів; виховувати
бережливе ставлення до власного здоров’я.
Обладнання: зразок рукописної букви Й («йот»); фішки для
складання звукових моделей слів; картки для вправ «Читай швидко, вимовляй
чітко», «Піжмурки».
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Повідомлення теми та мети уроку
— Діти, сьогодні ви навчитеся писати велику
букву Й («йот»), дізнаєтесь, із яких елементів вона складається.
III. Актуалізація опорних знань учнів
1 Вправа «Читай швидко, вимовляй чітко»
— Прочитайте швидко та чітко слова і скажіть, якими
буквами вони відрізняються.
Край
— кран гай — чай
білка
— булка лід — дід
клен
— клей корж — йорж
гора — нора манка — банка
2 Розгадування головоломки
— Прочитайте ім’я, яке заховалось у кружечках. (Йосип)
IV. Демонстрація зразка рукописної літери у
сітці зошита
— Щоб написати це ім’я, слід навчитися
писати велику букву Й («йот»). (Учитель показує зразок літери.)
V. Аналіз
графічної будови з переліком елементів
— Велика буква Й («йот») складається з
трьох елементів: двох довгих прямих ліній, з яких перша заокруглюється вгорі,
унизу і продовжується до верхньої міжрядкової лінії, а друга заокруглюється
тільки внизу праворуч. Третій елемент — коротка горизонтальна вигнута лінія.
Алгоритм написання великої букви Й («йот»)
VI. Засвоєння конфігурації літери
1 Демонстрація написання літери на дошці з
поясненням послідовності зображення елементів
2 «Письмо» учнями в повітрі букви Й («йот»)
під рахунок раз-і, два-і, три з орієнтацією на показ
учителя (учитель стоїть спиною до класу)
3 Аналіз зразка букви в навчальному зошиті
(з друкованою основою)
VII. Вправи з письма
1 Обведення поданих у зошиті контурів
елементів літери
Пальчикова гімнастика
«Річка» — хвилястий, плавний рух
розслаблених кистей рук.
«Рибка». Вихідне положення: випрямлені
долоні притиснуті одна до одної. Пальці спрямовані вбік «від себе». Повертати
зімкнуті долоні вправо та вліво, імітуючи рухи риби хвостом.
Хвостиком б’є наша рибка маленька,
В річці живе ця манюня гарненька.
2
Обведення літери за поданим у зошиті контуром та пунктирним зображенням
3 Вправа «Піжмурки»
—
Прочитайте слово, яке заховалось серед букв Й («йот»).(Лікувати)
Й ЛЙ Й ІЙ К У Й В Й А Й Й Т Й И Й
4
Письмо трьох літер (самостійно). Зіставлення написаних літер зі зразком. Аналіз помилок
5
Дописування рядка літери (друга частина рядка — письмо під такт)
6 Гра
«Хто більше?»
—
Утворіть слова з літер слова лікувати. (ліки, кіт, кит, вік, лак, кут...)
7
Письмо буквосполучення йо
8
Словникова робота
Вартую
— охороняю.
Плига
— стрибає, підстрибує.
9 Звуко-буквений аналіз слів-відгадок з побудовою схем
фішками і викладанням з букв розрізної азбуки
На зеленому лужку
Плига сірий в кожушку.
Куций хвостик, довгі вушка,
В луб’яній живе хатинці. (Зайченя)
І ввечері, і зранку
Вартую
я на ґанку.
Не
кусаю, не гарчу,
В дім чужих не пропущу. (Замок)
10 Списування речення з друкованого тексту
Фізкультхвилинка
З братом ми були у лісі,
Гриби збирали на узліссі,
Дві корзини чималі
Ми додому притягли!
11 Читання тексту вчителем з прописів
— Що
трапилось з Йосипом?
— Що
зробила мама?
— Чим
вона лікувала хлопчика?
—
Чому ранку слід лікувати йодом?
12 Списування з друкованого тексту
13 Складання речення зі словом йод. Запис моделі
речення
— Складіть речення про лікувальні
властивості йоду.
VIII. Підсумок
уроку. Коментар учителя до роботи учнів та її результатів
— Яку
букву навчилися писати?
— Які слова з нею писали?
Немає коментарів:
Дописати коментар